RV-16V101MG68U-R
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
RV-16V101MG68U-R
JLCPCB Part #
C3829109
Package
SMD,D8xL6.8mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 155mA@120Hz 16V 2000hrs@85℃ 6.8mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS