RFS-63V471MK8#5
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
RFS-63V471MK8#5
JLCPCB Part #
C5112993
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.295A@120Hz 1000hrs@85℃ 18mm 35.5mm 470uF 63V 7.5mm ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS