PVH-16V820MG70E-R2
MFR.Part #
PVH-16V820MG70E-R2
JLCPCB Part #
C3275367
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2.7A@100kHz 2000hrs@105℃ 30mΩ 7mm 82uF 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS