HVK-50V101MH10E-R2
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
HVK-50V101MH10E-R2
JLCPCB Part #
C3275607
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10.5mm 100uF 10mm 160mA@120Hz 28mΩ 50V 6000hrs@125℃ ±20% SMD,D10xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS