TSM60NB900CH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
TSM60NB900CH
JLCPCB Part #
C19856151
Package
TO-251(IPAK)
Description
-55℃~+150℃ 2.4A 36.8W 4V@250uA 600V 9.6nC@10V 900mΩ@10V N-Channel TO-251(IPAK) MOSFETs ROHS