SMDJ48AHR7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMDJ48AHR7G
JLCPCB Part #
C2447471
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 38.8A 3kW 48V 53.3V 77.4V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS