SMCJ90CAH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ90CAH
JLCPCB Part #
C3701548
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 10.7A 100V 146V 1uA 90V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS