SMCJ70CA
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ70CA
JLCPCB Part #
C3720216
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW 113V 13.3A 70V 77.8V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS