SMCJ16AH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ16AH
JLCPCB Part #
C3701219
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 16V 17.8V 1uA 26V 60A TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS