SMCJ160CAH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ160CAH
JLCPCB Part #
C3714523
Package
DO-214AB(SMC)
Description
1.5kW 160V 178V 1uA 259V 6A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS