SMCJ150CA V6G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ150CA V6G
JLCPCB Part #
C2446973
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 150V 167V 1uA 243V 6.4A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS