SMBJ70AHR5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ70AHR5G
JLCPCB Part #
C2444948
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 113V 1uA 5.5A 600W 70V 77.8V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS