SMBJ40AH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ40AH
JLCPCB Part #
C3711948
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 40V 44.4V 600W 64.5V 9.7A TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS