SMBJ28CA
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ28CA
JLCPCB Part #
C3719525
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 13.2A 1uA 28V 31.1V 45.4V 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS