SMBJ18CA
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ18CA
JLCPCB Part #
C3719724
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 18V 1uA 20.5A 20V 29.2V 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS