SMBJ17CA
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ17CA
JLCPCB Part #
C3720807
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 17V 18.9V 1uA 21.7A 27.6V 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS