SMBJ12CA
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ12CA
JLCPCB Part #
C3719741
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 12V 13.3V 19.9V 1uA 30.2A 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS