SMBJ100CH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ100CH
JLCPCB Part #
C19854555
Package
DO-214AA(SMB)
Description
100V 136V 179V 1uA 3.5A@10/1000us 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS