SMAJ85AHR3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ85AHR3G
JLCPCB Part #
C3710086
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1 137V 1uA 2.2A 400W 85V 94.4V TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS