SMAJ48CA
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ48CA
JLCPCB Part #
C3720794
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 400W 48V 5.2A 53.3V 77.4V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS