SMAJ160CAH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ160CAH
JLCPCB Part #
C3700070
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.2A@10/1000us 160V 197V 1uA 259V 400W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS