SMAJ160CA
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ160CA
JLCPCB Part #
C3720110
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1.2A 160V 178V 1uA 259V 400W Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS