SMA6F36AH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMA6F36AH
JLCPCB Part #
C19854541
Package
SMA(DO-221AC)
Description
1 10.3A@10/1000us 1uA 36V 44.5V 58.4V 600W@10/1000us TVS SMA(DO-221AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS