SMA6F22AH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMA6F22AH
JLCPCB Part #
C19854536
Package
SMA(DO-221AC)
Description
16.8A@10/1000us 1uA 22V 27.2V 35.7V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-221AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS