SMA6F21AH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMA6F21AH
JLCPCB Part #
C19854535
Package
SMA(DO-221AC)
Description
-55℃~+175℃ 17.6A@10/1000us 1uA 21V 25.9V 34.1V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-221AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS