SA36AHR0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SA36AHR0G
JLCPCB Part #
C2445019
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 36V 40V 500W 58.1V 9A TVS Unidirectional DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS