SA16AHR0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SA16AHR0G
JLCPCB Part #
C2444968
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+175℃ 16V 17.8V 1uA 20A 26V 500W TVS Unidirectional DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS