BZW06-188 R0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZW06-188 R0G
JLCPCB Part #
C2444574
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+175℃ 10.3A@8/20us 188V 1uA 209V 388V 600W TVS Unidirectional DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS