BZW06-273
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZW06-273
JLCPCB Part #
C3719161
Package
DO-204AC(DO-15)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 273V 304V 564V 600W 7.1A@8/20us TVS Unidirectional DO-204AC(DO-15) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS