BZW06-188H
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZW06-188H
JLCPCB Part #
C19851060
Package
DO-204AC(DO-15)
Description
-55℃~+175℃ 188V 1uA 220V 2A@10/1000us 388V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-204AC(DO-15) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS