BZW06-188B
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZW06-188B
JLCPCB Part #
C3718816
Package
DO-204AC(DO-15)
Description
-55℃~+175℃ 10.3A@8/20us 188V 1uA 209V 388V 600W Bidirectional TVS DO-204AC(DO-15) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS