BZW06-171
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZW06-171
JLCPCB Part #
C3718850
Package
DO-204AC(DO-15)
Description
-55℃~+175℃ 11A@8/20us 171V 190V 1uA 353V 600W TVS Unidirectional DO-204AC(DO-15) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS