BZT55B68 L0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT55B68 L0G
JLCPCB Part #
C5605337
Package
DO-213AC(MiniMELF)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 100nA@51V 160Ω 1kΩ 500mW 66.64V~69.36V 68V ±2% DO-213AC(MiniMELF) Zener Diodes ROHS