BZD27C82PW
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZD27C82PW
JLCPCB Part #
C5583696
Package
SOD-123W
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 1W 1uA@62V 200Ω 3kΩ 77.9V~86.1V 82V SOD-123W Zener Diodes ROHS