5.0SMDJ36AH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
5.0SMDJ36AH
JLCPCB Part #
C3708364
Package
DO-214AB(SMC)
Description
2uA 36V 40V 58.1V 5kW 86.1A TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS