1.5SMC6.8CA
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
1.5SMC6.8CA
JLCPCB Part #
C3718407
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 10.5V 150A 1mA 5.8V 6.46V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS