1.5SMC62CAHR7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
1.5SMC62CAHR7G
JLCPCB Part #
C2447117
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 18A 1uA 53V 58.9V 85V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS