1.5SMC180CH
MFR.Part #
1.5SMC180CH
JLCPCB Part #
C19849750
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@8/20us 146V 198V 1uA 258V 6.1A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS