1.5SMC16CH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
1.5SMC16CH
JLCPCB Part #
C19849737
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW 12.9V 17.6V 23.5V 67A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS