SMCJ60CA
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
SMCJ60CA
JLCPCB Part #
C4154682
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW@10/1000us 15.5A@10/1000us 1uA 60V 73.7V 96.8V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS