SMCJ24CA
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
SMCJ24CA
JLCPCB Part #
C4154669
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW@10/1000us 1uA 24V 29.5V 38.6A@10/1000us 38.9V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS