SMCJ15CA
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
SMCJ15CA
JLCPCB Part #
C4154663
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW@10/1000us 15V 18.5V 1uA 24.4V 61.5A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS