SMBJ51CA
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
SMBJ51CA
JLCPCB Part #
C726880
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 390pF 51V 600W@10/1000us 62.7V 7.3A 82.4V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS