AMS1117-1.8
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
AMS1117-1.8
JLCPCB Part #
C5250991
Package
SOT-223-3L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.4V@(1A) 1.8V 12V 1A 3mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-223-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS