TMI6050-33
MFR.Part #
TMI6050-33
JLCPCB Part #
C911079
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 3.3V 5.5V 600mA 600mV@(600mA) 60dB@(1kHz) 75uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS