TMI6050-12
MFR.Part #
TMI6050-12
JLCPCB Part #
C883398
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 5.5V 600mA 60dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS