TMI6030C-28
MFR.Part #
TMI6030C-28
JLCPCB Part #
C883395
Package
SOT-23
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.8V 300mA 320mV@(300mA) 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS