TMI6030C-15
Extended
Manufacturer
TMI
MFR.Part #
TMI6030C-15
JLCPCB Part #
C708888
Package
SOT-23
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 300mA 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS