SMCJ150A
Extended
Manufacturer
TKS
MFR.Part #
SMCJ150A
JLCPCB Part #
C2687806
Package
DO-214AB
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 150V 185V 243V 6.2A 6.2uA TVS Unidirectional DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS