SMBJ60CA
Extended
Manufacturer
TKS
MFR.Part #
SMBJ60CA
JLCPCB Part #
C2680705
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 1uA 6.2A@10/1000us 600W@10/1000us 60V 73.7V 96.8V Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS